Politika Söylemler

Ümit Özdağ: Birileri Ege’de referandum çalışması yapmaya başladı

Bağımsız Milletvekil Ümit Özdağ, “Referandum süreci yaklaşırken aniden Kardak’ta bir gerilim ortaya çıktı. Kardak’tan canlı yayınlar yapılıyor. Galiba ‘evet’ler o kadar düşük ki, birileri Ege’de referandum çalışması yapmaya başladı” ifadelerini kullandı.

Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, referanduma ilişkin açıklamalarda bulundu. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın, Kardak’a “evet” oylarını artırmak için gittiğini savunan Özdağ, “AKP Milli Savunma Bakanı bir açıklama yaparak ‘Adalarda fiili durum var diyerek’ işgali kabul etmek zorunda kaldı” ifadelerini kullandı.

Yunanlar, Türkiye’ye karşı güçlü bir hamlede bulunabilirler

“Şimdi referandum süreci yaklaşırken aniden Kardak’ta bir gerilim ortaya çıktı. Kardak’tan canlı yayınlar yapılıyor. Galiba ‘Evet’ler o kadar düşük ki, birileri Ege’de referandum çalışması yapmaya başladı. Doğrusu çok ama çok ayıp” diyen Özdağ, “Bunu yaparak aynı zamanda Kardak’ı tekrar gündeme getirdiniz ve Yunanlar Kardak’ta Türkiye’nin şimdi Kıbrıs ve Suriye sorunları olduğunu bilerek ve Türk ordusunun ağır bir krizden geçtiğinden haberdar olarak Türkiye’nin cevap veremeyeceği hesaplamasını yapıp Türkiye’ye karşı güçlü bir hamlede bulunabilirler. Bu da Türkiye’nin elinden Kardak’ın çıkması anlamına gelebilir. 90’lı yıllarda bir üsteğmen ve 10 tane astsubay ile çıktığımız Kardak’ta bu sefer Genelkurmay Başkanı ve üç kuvvet komutanıyla birkaç milim yaklaşabildik” şeklinde konuştu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile birlikte 29 Ocak 2017 tarihinde, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı ve Donanma Komutanlığı bağlısı gemilerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.