Medya

TJK’dan Bilal Erdoğan’ın arkadaşına reklam kıyağı

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci

Türkiye Jokey Kulübü (TJK), “bir kulüp düşünün her sene Türkiye ekonomisine 5 milyar TL katkı sağlayan” başlığıyla bir reklam kampanyası başlattı.

TJK’nın hazırladığı reklamı yayımlatmayı tercih ettiği gazeteler ise dikkat çekiyor. Reklamın ulusal basından (50 gazete) sadece üç gazeteye verildiği görülüyor. Bu gazeteler; Star, Akşam ve Güneş.

Reklamın yayınlandığı gazetelerin ortak özelliği ise üçünün de İcra Kurulu Başkanlığı görevini Ahmet Bayraktutar’ın yürütüyor olması. Bilal Erdoğan’ın İmam Hatip Lisesi yıllarından en yakın arkadaşı olduğu bilinen ve aynı zamanda TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi de olan Bayraktutar, Star – Akşam ve Güneş gazetelerinde İcra Kurulu Başkanı olarak eş zamanlı görev yapıyor.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanlığı görevini de sürdüren Bilal Erdoğan’ın konfederasyonun çalışma alanı ile ilgili olarak TJK başkanı Yasin Kadri Ekinci ile de yakın ilişkisi olduğu biliniyor. Mayıs ayında Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından, İstanbul Yenikapı etkinlik alanında gerçekleşen festivalde, Türkiye Jokey Kulübü de yer alarak destek vermişti. Ayrıca Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın ve Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin beraber yürüttüğü çalışmada TJK, Türkiye Binicilik Federasyonu ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun ortak çalışması ile nihayete erdirilecek projede Hasdal’da büyük bir alanda atçılık için merkez yapılıyor.

Basına da yansıyan bu ilişkilerin üzerine TJK’nın, sadece Bilal Erdoğan’ın yakın arkadaşı olan Ahmet Bayraktutar’ın gazetelerine reklam vermesi ise “gazetelere reklam ve ilanlar nasıl veriliyor?” sorusunu bir kez daha akıllara getirmekte.