Özel Haber Politika

İlk Cumhurbaşkanı Adayı belli oldu: Tuna Bekleviç

Kamuoyunda 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi gündemi Ekim ayında hareketleneceği yönünde bir beklenti varken, ilk sürpriz Tuna Bekleviç‘ten geldi. Çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, Tuna Bekleviç, 2019 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Cumhurbaşkanı Adayı olacağının ilan edecek. Kampanya hazırlıklarına başlayan Bekleviç’in bu sıralar istişare toplantıları düzenlediği yolunda duyumlar var.

2011 Milletvekili genel seçimlerinde AKP Edirne 2. Sıra Milletvekili adayı olan ve aynı yıl üçlü kararname ile T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı danışmanlığına atanan Tuna Bekleviç’in sonrasında AKP’ye muhalif bir çizgide konumlandığı biliniyor. 2017 Referandumu sürecinde Hayır Partisi‘ni kuran Bekleviç, Anadolu genelinde 67 şehir ve ilçelerinde ‘Hayır’ çalışması yapmıştı.

tuna2019.com adresinden kampanya ismi ve logosunu ilan eden Bekleviç, kampanya web sitesinde ‘Tayyip Erdoğan rejimine’ karşı olduğunu vurguluyor. Son zamanlar sosyal medya adreslerinden de çeşitli çağrılar yapan Bekleviç’in nasıl bir seçim çalışması yapacağı merak konusu.