Medya

Güneş Gazetesi: Aydın Doğan, İrfan Değirmenci’yi algı yapmak için kovdu

Kanal D’de sabah haberleri sunan İrfan Değirmenci’nin sosyal medya hesabından referandumda ‘hayır’ diyeceğini açıklaması nedeniyle işinden kovulması pek çok kesimin tepkisini çekmişti. Referandum sürecinde ‘hayır’ diyeceğini açıklayanların yaşadığı baskı Doğan Medya Grubu’nun bu uygulamasıyla daha da görünür olmuştu.

Güneş gazetesi ise İrfan Değirmenci’nin işinden kovulmasının bir “algı operasyonu” olduğunu iddia ederek, Aydın Doğan’ın bu operasyonu bilerek kurguladığını iddia ediyor.


Manşetten (14.02.2017) verilen haberde şu ifadelere yer verildi:

Önemsiz bir sunucuyu referandumda “Hayır” diyeceğini açıkladığı gerekçesiyle işten kovan Doğan, “Hayırcılara baskı yapılıyor” algısı oluşturmaya çalıştı. “Hayır cephesi” de provokatif operasyona katılmakta gecikmedi.

Kanal D’de yayınlanan programı rating sıralamasında ilk 100’e bile giremeyen İrfan Değirmenci, attığı tweetle referandumda “Hayır” diyeceğini açıkladı. Ancak 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde açıkça taraflı yayın yapan isimlere uyarıda bile bulunmayan Aydın Doğan, “Doğan yayın ilkeleri”ni gerekçe göstererek Değirmenci’yi bir gecede işten kovdu.