Medya

Gazeteler yine tek manşet: Bedelini ödeyecekler

 

AKP’li Bakanların seçim propagandası yapmak amacıyla gittikleri Hollanda’da bazı engellemelere maruz kalmasından sonra yükselen “diplomatik kriz” özellikle Erdoğan ve hükümet yetkililerin yaptığı açıklamalar nedeniyle kilitlenmiş durumda.

Hükümete yakın olduğu bilinen gazetelerin pek çoğunun yaşanan krizi manşetine taşırken Erdoğan’ın “Bedelini Ödeyecekler” sözlerini tercih ettiği görülüyor.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

“Hollanda, çarşamba günü yapılacak seçime, sen Türkiye-Hollanda ilişkilerini feda ediyorsan, bunun bedelini ödeyeceksin. Daha biz olması gerekenleri henüz yapmış değiliz. Şimdi Fatma kardeşimiz her şeyden önce bir Nene Hatun olarak, orada onların etten duvarına karşı her türlü girişimi yaptı, artık en sonunda oradan ayrılmasını tavsiye ettik ve ayrıldı. Bir buçuk saat de kendi topraklarında ayrıca kendisini sınır dışı etmeden önce de arabanın içinde hatta karakola çıkıp orada çay kahve ikram edelim demişler. Fatma kardeşimiz de ‘Biz çay istemiyoruz, arabanın içinde duracağız.’ deyip orada otoparkta da beklemişler. Bu duruş çok önemli. Benim Hollanda’daki vatandaşlarımın üzerine atlarla yürüyen, içlerindeki hırslarını köpekleri sürmek suretiyle ortaya koyanlar bunun bedeli ödeyecek ve diplomasi nedir onu da öğrenecekler.”


Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.